November 29, 2021

Rinovimi: Super ofertë për Paul Pogba, United nis bisedimet me Raiolën

Shpërndaje lajmin

Paul Pogba është shumë i rëndësishëm për Loe Gunnar Solskjaer dhe Manchester United. Mesfushori francez nuk e ka mohuar kurrë që do dëshironte të provonte një tjetër aventurë në karrierë.

Real Madrid, Juventus dhe PSG mbetet tre nga destinacionet e preferuara për kampionin e botës. Ndërkohë, “Djajtë e Kuq” nuk janë dorëzuar dhe kanë nisur nga puna në lidhje me rinovimin e kontratës, që përfundon verën e vitit të ardhshëm.

Sky Sport UK shkruan se Pogba e pret një rrogë faraonike prej 24 milion eurosh në sezon, që do e kthente 28-vjeçarin në më të paguarin në Premier League.

Bisedimet me agjentin Mino Raiola kanë nisur dhe tek United janë plot besim se oferta e tyre është e parefuzueshme, por për të bindur një tip si Raiola nuk është kurrë mision i thjeshtë. /abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *