Rithemelimi: Alibeaj po tradhton demokratët, do të zgjedhë Presidentin e Ramës

Shpërndaje lajmin

Komisioni i Rithemelimit ka theksuar sot se Enkelejd Alibeaj nuk përfaqëson as PD dhe as grupin parlamentar pasi është shkarkuar në Kuvendin e fundit të kësaj partie. Sipas Komisionit të Rithemelimit Alibeaj po përpiqet të zgjedh nën dorë Presidentit e Edi Ramës.
Duke folur për mediat zëdhënësja e Komisionit të Rithemelimit Floriana Garo thotë se kjo është tradhti për demokratët.
“Me urdhër të Edi Ramës, Basha dhe Alibeaj shuan akoma pa u mbledhur Komisionin Hetimor parlamentar për masakrën zgjedhore të 25 prillit. Qëndrimi i PD për Presidentin është i qartë. PD angazhohet vetëm nëse mazhoranca pranon kandidatin e  propozuar nga PD. Është akt i paligjshëm mbledhja e grupit parlamentar. Rithemelimi u bën thirrje deputetëve të PD që të mos bien pre e lojërave me fasadë opozitë. Thirrja e mbledhjes përbehet vetëm nga kryesia e grupit.” tha Florjaana Garo.
/ /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *