Robert Aliaj: Më ka propozuar Edi Rama për një pozicion, por e kam refuzuar

0
Shpërndaje lajmin

Artisti Robert Aliaj është shprehur se ka marrë propozime për të drejtuar institucione por ka refuzuar.
Edhe pse nuk e tha konkretisht me emër, Aliaj nuk mohoi se ka marrë propozime për drejtues dhe nga kryeministri Edi Rama.
“Mua më është propozuar një pozicion për drejtues institucional por kam refuzuar. Më kanë propozuar njerëz  që kam bindje të përbashkëta me ta. Mund të jetë dhe Rama. Një artist është shumë i fokusuar te jeta e vet. Nuk është mirë që një artist të bëhet drejtor”- u shpreh ai në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania.
LEXONI GJITHASHTU: 

Taulant Muka: Rektorët s’mund të rrinë pa folur dhe të dëgjojnë monologun e Ramës
Pedagogia e mjekësisë: Nuk ia vlen ta bësh këtë profesion në Shqipëri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *