Ronaldo dhe Messi bashkohen në një foto, ‘sfidojnë’ njëri tjetrin në shah  

Shpërndaje lajmin

Fusha e gjelbër shpeshherë i bëri bashkë, por jo edhe fanella. Kurdo që rastisën në të njejtën ndeshje futbolli, Ronaldo dhe Messi ishin rivalë. Aq shumë rivalitet krijuan në fushë sa kjo u bart edhe tek tifozët e tyre, shkruan albinfo.ch.
Por për pak çaste, futbollistët legjendë të këtij shekulli lanë anash rivalitetin dhe u bashkuan në një foto.
Kësaj radhe ballë për ballë në një ‘lojë’ shahu. Foto që u publikua nga vet ata në rrjetet sociale,
është bërë në prag të fillimit të Botërorit, përcjell albinfo.ch.
“Fitorja është një gjendje shpirtërore”, është mesazhi që shkruajnë Ronaldo e Messi.
Në fakt, arsye për këtë foto u bë sponsorimi për Louis Vuitton.
(via LeoMessi, Cristiano/IG)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *