Rrëfimi tronditës që i përloti të gjithë! Enit të “Big Brother” i ndodh befasi në më pak se 24 orë (FOTO LAJM)

0
Shpërndaje lajmin

Rrugëtimi i tij në “Big Brother VIP” ka qenë i qetë dhe me vështirësi pasi siç tha edhe vet nuk po e gjet dot veten dhe nuk po përshtatet.
Por, jeta e Enit ka qenë krejt e kundërta. Sic e tha dhe vet ai ka qenë me trishtim, dhunë por edh dashuri dhe shpresë.
Eni ka ndarë mbrëmjen e djeshme historinë e familjes së tij, që u shkatërrua për shkak të dhunës që ushtronte babai i alkoolizuar. Mes lotëve, Eni rrëfeu se nëna e tij është detyruar të abortojë dy herë edhe pse donte që të kishte fëmijë të tjerë.
Kjo histori ka përlotur mbarë publikun dhe personazh të famshëm të cilët të keqardhur për historinë e Enit vlerësuan si modeli nuk e shfrytëzoi për tu viktimizuar historinë e tij siç ndodh rëndomtë në “Big Brother VIP”.
Vlerëmi i publikut është araqitur edhe nëpërmjet shifrave. Në më pak se 24 orë profili i Instagramit të modelit ka arritur në 17 mijë ndjekës, nga 5 mijë ndjekës që numëronte para mbrëmjes së djeshme, shrkuan Albeu.com.

“Problemet që kanë nisur në shtëpinë tonë i kam vënë re kur fillova të rritem dhe të kuptoj. Kur isha 10 vjeç kuptova që familja ime nuk ishte si më parë. Im ati nisi alkoolin, nëna vazhdonte të punonte me mish e me shpirt. Po fillonin të më mungonin gjërat elementare. Më mungonte ngrohtësia e babit.
Zënkat vazhdonin, babi ka tentuar shpesh të ngrejë dorën ndaj nënës, është dashur të ndërhyj unë. Mami është detyruar të abortojë dy herë. Ata nuk e dinë që unë e kam kuptuar. Gjithmonë e kam dashur të kem një motër ose një vëlla, por fatkeqësisht nuk ndodhi kështu. Mund të ishim bërë një treshe shumë e bukur. Do të ishin forcë e madhe si për mua, edhe për mamin.
Kur isha në klasën e shtatë, vendosëm për t’u ndarë. U larguam nga qyteti i lindjes dhe erdhëm në Tiranë. Doja që prindërit të ishin bashkë. Pa i thënë mamit, një ditë i hipa autobusit dhe shkova në qytetin e lindjes. Kur shkova atje, e njoftova mamin dhe i thashë që nuk mund të rri pa ju. Më pas u ktheva me babin në Tiranë dhe u bashkua me mamin. Çfarë ka ndodhur më pas, shkaktari i gjithë asaj situate jam unë. Nuk e di si mund t’ia shpërblej mamit atë që unë i kam shkaktuar.
Është histori prekëse dhe nëse do të kishte një titull, unë do ta quaja ‘dashuri dhe shpresë’. Dashuria është ajo, ndërsa shpresa është dëshira që unë kisha që babi të ndryshonte dhe të kishim sërish një familje të shëndoshë.”-rrëfeu ai.
Duke qenë se Eni dhe nëna e tij janë përballur me vështirësi financiare, për t’i ardhur sadopak në ndihmë, Arbana tha se Top Channel do kontribuojë në pagesën e qerasë për një periudhë kohe për ta.
Pas surprziës Eni la shtëpinë e Big Brother si i eliminuari i rradhës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *