January 19, 2022

Rrethohen “Sarajet” në Tiranë: Bashkia do të marrë godinën, familjarët kundërshtojnë

Shpërndaje lajmin

Policia bashkiake në Tiranë ka rrethuar mbrëmjen e së mërkurës Sarajet e Toptanëve. Gazetarja e ABC, Leontina Nika raporton se sot pasdite është dhënë një urdhër për të marrë nën administrim për mirëmbajtje.

Pasi janë njoftuar nga qytetarët, pronarët kanë shkuar pranë pronës dhe kërkojnë që të ulen në tryezë dhe të negociojnë me bashkinë apo Ministrinë e Kulturës./


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *