January 19, 2022

Rritet numri i fluturimeve në aeroportin e Cyrihut

Shpërndaje lajmin

Po shkojmë edhe një herë në qiell. Shifrat e fundit nga aeroporti i Cyrihut tregojnë muajin e kaluar treguan se numrat ishin rritur 200% në të njëjtën kohë me vitin e kaluar – dhe pritet të rritet edhe më lart këtë muaj.

Mbi 600,000 njerëz kaluan në qershor – dhe megjithëse shumë më e lartë se vitin e kaluar, ka ende një mënyrë për të bërë përpara se trafiku të afrohet me nivelet para-pandemisë – është akoma në rënie gati 80%, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Nuk janë vetëm pasagjerë – mallrat janë gjithashtu në rritje vitin e kaluar dhe po lëvizin më shpejt drejt niveleve para-pandemisë më shpejt.

Muajin e kaluar kapaciteti në aeroportin e Cyrihut u rrit 55% në krahasim me vitin e kaluar – dhe tani vetëm 15% më poshtë se më 2019.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *