Rritet vlera e Euros, afër barazimit me frangun

0
Shpërndaje lajmin

Frangu zviceran po tregtohet sot për herë të parë pas shumë muajve me 0.99 frang në raport me 1 euro, shkruan albinfo.ch.
Vlera e frangut zviceran po mbetet e qëndrueshme pak më lartë barazisë me euron.
Në javët e kaluara, monedha e euros ra në 0.95305 franga, vlera më e ulët e euros në historinë e saj 20-vjeçare.
Ndërkohë sot, euro ka shënuar rritje të vlerës së saj, karshi dollarit dhe frangut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *