Rritje temperaturash e diell, por ja si do jetë moti në fundjavë

Share

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë për këtë periudhë kohore.

Mot i ngjashëm pranveror do të vazhdojë deri në fundjavë. Për fundjavë pritet depërtimi i një fronti të ftohtë nga veriu dhe verilindja. Temperaturat do të kthehen në normale, madje mund të jenë nën normale, pak a shumë dimërore për viset tona kontinental.


Share

Komente