November 28, 2021

Rruga drejt Barcelonës “vishet” me dyshime për Sterling

Shpërndaje lajmin

Enigma për Sterlingun vazhdon rrugën e saj në Barcelonë. Klubi e dëshiron atë në janar, lojtari dëshiron të largohet nga City, por problemi është klubi i Manchesterit, i cili e kupton se do të jetë i rëndësishëm për Guardiolën dhe heziton ta lërë të largohet. Megjithatë, në verë ata dhanë ‘OK’ për një detyrë pa opsion blerjeje, gjithçka varet nga ardhja e Harry Kane. Sulmuesi qëndroi në Tottenham dhe operacioni u pezullua.

Tani sipas ‘Sport’, në Barcelonë shpresojnë që lëvizja të jetë një kopje e verës. Ata nuk duan të përfshijnë një klauzolë që i detyron të blejnë në ekstrem qershorin e ardhshëm, që do të ishte të paktën 50 milionë euro. Përveç sasisë, frikësohen se Raheem nuk do të funksionojë dhe në këtë mënyrë shohin një futbollist të shtrenjtë që nuk futet në skemat e Xavit.

Kështu, një kredi për t’u përdorur është pretendimi i Blaugranës. Nga ana e “qytetarëve” , mund të jetë interesante,  mund të rivlerësohet në mënyrë që t’ju shitet verën e ardhshme. Duke qenë se në vitin 2023 mbaron kontrata dhe duket shumë e ndërlikuar që në këtë mes të ketë një rinovim.

Megjithatë, ‘Mundo Deportivo’ mbron një pozicion tjetër. Në rastin e tyre, ata pohojnë se blerja e mundshme është një mundësi që skuadra e Barçës po shqyrton. Sigurisht, me pagesa të rehatshme në terma afatgjatë me kalimin e kohës . Kështu, ka dyshime rreth operacionit, megjithëse gjithçka varet nga City. r.t/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *