October 23, 2021

Rusi, mbi 8 mijë raste dhe 356 viktima në 24 orë

Shpërndaje lajmin

Rusia ka regjistruar 8,803 raste me koronaviurs, 2,687 raste janë konfirmuar në Moskë, duke çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 4,771,372.

Sipas të dhënave të qeverisë 356 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve, duke çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 108, 588 që nga fillimi i pandemisë.

Në rang botëror, numri i të infektuarve ka shkuar në 147,886,536 ndërsa numri i viktimave në 3,124,726./abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *