Seanca për ndryshimet në qeveri, zbardhet kërkesa e Gazment Bardhit drejtuar kryetares së Kuvendit

0
Shpërndaje lajmin

Ndërkohë që sot në orën 14:00 pritet të ketë seancë plenare për votimin e dekreteve për ndryshimet në qeveri, Gazment Bardhi i është drejtuar me një shkresë kryeparlamentares Lindita Nikolla.
Nëpërmes shkresës, Bardhi kërkon që deputetët të diskutojnë dhe të kenë në dispozicion nga 10 minuta për të diskutuar mbi shkarkimet dhe emërimet e reja në qeveri.
Po ashtu ai kërkon mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve.

 Emrat e ministrave që ikin dhe të atyre që vijnë;
Ministër i Financave dhe Ekonomisë – Emërohet Ervin Mete; Largohet Delina Ibrahimaj
Ministër Shteti për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit – Emërohet Delina Ibrahimaj; Largohet Edona Bilali
Ministre e Shëndetit dhe Mirëqenies Sociale – Emërohet Albana Koçiu; Largohet Ogerta Manastirliu
Ministër i Arsimit dhe Sporti – Emërohet Ogerta Manastirliu; Largohet Evis Kushi
Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme – Emërohet Igli Hasani; Largohet Olta Xhaçka
Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit – Emërohet Anila Denaj; Largohet Frida Krifca
Ministër i Pushtetit Vendor (Ministri e re): Emërohet Arbjan Mazniku
Ministria e Shtetit për Standardet dhe Shërbimet (Shkrihet) – Largohet Milva Ekonomi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *