October 20, 2021

Sekreti për t’u ndjerë energjik qëndron te mëngjesi, zakoni që ndjek gjithmonë Chrissy Teigen

Shpërndaje lajmin

Chrissy Teigen ka dy fëmijë me John Legend dhe është një nënë dhe grua shumë e përkushtuar. Sidoqoftë, ajo kurrë nuk e neglizhon pamjen e saj, pavarësisht nga angazhimet e shumta. Por cili është zakoni që e ndihmon atë të jetë në formë dhe plot energji?

Ajo thotë se mëngjesi është shumë i rëndësishëm për të.  Modelja dhe autorja e librave të gatimit, sigurohet që të fillojë çdo ditë me një vezë. “Unë nuk jam adhuruese e ëmbëlsirave apo brioshëve me çokollatë për mëngjes. Duhet të ha vezë çdo ditë.

Mëngjesi ideal për mua përbëhet nga dy vezë të gatuara shumë thjesht, proshutë ose sallam derri, avokado të prerë në feta dhe domate. Unë nuk mund të ha petulla në mëngjes, do të dua të fle përsëri”, ka deklaruar ylli.

Në të vërtetë, vezët janë zgjidhja më e mirë për mëngjesin tuaj, pasi ato janë të pasura me proteina, aktivizojnë metabolizmin dhe janë të ngopura. /

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *