Selena Gomez bën histori, është femra e parë me më shumë ndjekës në Instagram

Shpërndaje lajmin

Selena Gomez la pas Kylie Jenner dhe u bë gruaja me më shumë ndjekës në Instagram.
Ylli i familjes Kardashian numëron 382 milionë ndjekës në aplikacion, me të cilët ndan momente nga përditshmëria, njerëzit e saj të dashur, ndërsa promovon edhe markën e saj, “Kylie Cosmetics”.
Megjithatë, 30-vjeçarja Gomez arriti ta kalonte atë dhe tani është personi i tretë më i ndjekur në Instagram.

Selena Gomez is on the way to become the first woman to reach 400 million followers on Instagram. pic.twitter.com/vKZ2Ou0CDN
— Pop Hive (@thepophive) March 7, 2023

I pari vjen Cristiano Ronaldo, i cili ka 562 milionë ndjekës dhe në vend të dytë është Lionel Messi, i cili ndiqet nga 442 milionë llogari.
Selena Gomez kryesoi njëher Instagramin në vitin 2019, por Ariana Grande e kaloi atë. Megjithatë, këngëtarja e re nuk ishte e para për shumë kohë në ndjekës, pasi shumë shpejt Kylie Jenner “pushtoi” Instagramin. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *