“Serbia kundër rrugës Prizren-Tetovë”, Sinani: Humb kontrollin mbi Ballkanin Qendror

0
Shpërndaje lajmin

Arsim Sinani, politolog tha në një intervistë për Euronews Albania se Serbia është kundër ndërtimit të rrugës Prizren Tetovë.
Kjo, sipas tij pasi kjo rrugë do të bashkojë më shumë shqiptarët dhe do të bëjë që Serbia të humbë kontrollin mbi Ballkanin qendror.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Hovenier: Amerika nuk mbështet “Shqipërinë e Madhe” e as “Serbinë e Madhe”
Kosova arreston dy serbë të përfshirë në krime lufte, reagon Serbia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *