Sezoni i polenit në Zvicër tashmë ka nisur

Shpërndaje lajmin

Për shkak të motit të ngrohtë, sezoni i polenit është “jashtëzakonisht i hershëm” këtë vit, sipas Qendrës Zvicerane të Alergjisë (AHA), përcjell albinfo.ch.
Është 20 deri në 30 ditë përpara mesatares 30-vjeçare.
Njerëzit me alergji kanë raportuar tashmë se vuajnë nga ethet e barit dhe simptoma të tjera – një dukuri e rrallë në këtë kohë të vitit, tha të martën zëdhënësja e AHA, Roxane Guillod.
https://www.bluewin.ch/fr/infos/suisse/premiers-pollens-et-ph-nom-ne-de-foehn-jurassien-1561970.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *