SHBA dhuron 1,35 milion doza të vaksinës Johnson & Johnson për Meksikën

Shpërndaje lajmin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhuruar Meksikës 1,35 milion doza të vaksinës Johnson & Jonson .

Dozat e dhuruara do të aplikohen për grupmoshën mbi 18-vjeç në katër vende si Tijuana, Mexicali, Ciudad, Juarez dhe Reynosa.

Autoritetet meksikanë janë shprehur se synojnë që me vaksinat e dhuruara kundër Covid të rritet nivelet e vaksinimit./abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *