SHBA, dy avionë përplasen në një pistë në aeroportin e Bostonit

0
Shpërndaje lajmin

Dy avionë JetBlue u përplasën në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar Logan të Bostonit të enjten në mëngjes, me kompaninë ajrore dhe Administratën Federale të Aviacionit të SHBA-së që konfirmuan incidentin.
“Një avion JetBlue që hyri në një pistë për heqjen e akullit në Aeroportin Ndërkombëtar të Bostonit u përplas me një avion tjetër JetBlue në një korsi ngjitur, duke shkaktuar dëme në krahun dhe bishtin e njërit,” tha administrata e aviacionit në një njoftim.
Kompania tha se nuk ka pasur lëndime të raportuara për pasagjerët ose ekuipazhin në asnjërin avion, i cili do të ndalohet për riparime.
“Siguria është prioriteti i JetBlue dhe ne do të punojmë për të përcaktuar se si dhe pse ndodhi ky incident ,” tha linja ajrore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *