January 13, 2022

Shënohen mbi 400,000 viktima nga Covid-19 në Indi

Shpërndaje lajmin

Situata epidemiologjike në Indi vijon të mbetet shqetësuese.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 853 viktima dhe 46, 617 raste të reja me Covid-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në mbi 400,000.

India është vendi i tretë që ka kaluar 400,000 viktima pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Brazilit./abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *