Shënoi golin e tretë dhe sfidoi në distancë Ibrën: Jam unë zoti, jam unë! Zlatan bën gjestin e papritur (Video)

Share

Derbi mes Milanit dhe Interit ka përfunduar 0-3 në favor të zikaltërve. Autori i golit të tretë që do të përmbyllte edhe historinë e takimit ishte Romelu Lukaku. Menjëherë pas realizimit do të drejtohej nga Zlatan Ibrahimoviç për të mos e menduar dy herë thumbimin:

“Zoti, Zoti”. Me gishtin e drejtuar drejt vetes, kjo ishte përgjigja më e mirë sa i përket fjalëve të Ibrahimoviç që ishte protagonist në fitoren e derbit të parë për kampionat: “Milano nuk e ka pasur kurrë një mbret, por ka Zotin”.


Share

Komente