Sherr me thika në Shkodër, plagoset 16-vjeçari

0
Shpërndaje lajmin

Një grindje mes dy adoleshentëve në qytetin e Shkodrës ka çuar në plagosjen e njërit prej tyre.
Sipa njoftimit pas një sherri mes dy 16-vjeçarëve, njëri prej tyre ka përdorir mjet prerës, duke plagosur bashkëmoshatarin.
Xh.P ka plagosur me thikë K.L, i cili tashmë ndohet në spital jashtë rrezikut për jetën.
Njoftimi:
Rreth orës 14:00, në lagjen “Kongresi i Përmetit”, në rrugë, gjatë një konflikti të çastit ndërmjet dy 16-vjeçarëve, shtetasi Xh. P. ka dëmtuar me mjet prerës shtetasin K. L., i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve, dhe është jashtë rrezikut për jetën.
Shërbimet e Policisë vijojnë intensivisht krehjen e zonës, me qëllim kapjen e shtetasit Xh. P.
Ndërkaq, grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *