Sherri në Argjentinë-Holandë. Çfarë u hodh nga pankina?

Shpërndaje lajmin

Nga pankina e Holandës është hedhur një stilolaps ndaj një lojtari të kombëtares së Argjentinës në 1/4 e finales së Botërorit.
Pas një ndërhyrjeje të ashpër ndaj mbrojtësit holandez Nathan Ake, mesfushori i Argjentinës Leandro Paredes e goditi topin fort në pankinën e kundërshtarit, duke goditur një karrige. Pas kësaj, në fushë ka shpërthyer një sherr.
Gjatë një përballjeje, dikush nga pankina e kombëtares së Holandës hodhi një stilolaps në drejtim të mbrojtësit të Argjentinës, Nahuel Molina. Nuk dihet se kush e ka bërë saktësisht këtë.
Kujtojmë se pas rezultateve të ndeshjes mes Argjentinës dhe Holandës, FIFA hapi procedurat disiplinore ndaj të dyja skuadrave. /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *