December 8, 2021

Shifra të larta të infektuarish me Covid, humbin jetën 63 persona në Greqi

Shpërndaje lajmin

Në Greqi vijon të jetë i lartë numri i personave të konfirmuar me Covid. në orët e fundit është janë konfirmuar të infektuar me Covid 7 317 qytetarë dhe kanë humbur jetën 63 pacientë.

Sipas raportit të fundit nga autoritetet shëndetësore rezulto se në intubim vijojë të jenë 566 pacientë.

Ndërkaq nga fillimi i pandemisë e deri më tani në vendin fqinj janë konfirmuar  të infektuar 861 qytetarë mes të cilëve kanë humbur jetën 17 075 pacientë. /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *