Shikoni: Harry Maguire godet me bërryl Jamaal Lascelles, VAR e injoron atë

Share

Harry Maguire i Manchester United shpëtoj nga ajo që dukej si një bërryl i qëllimshëm në Jamaal Lascelles gjatë fitores së tyre 3-1 ndaj Newcastle United, shkruan planetfootball.

Maguire pati një lojë të përzier në Old Trafford, duke asistuar për Marcus Rashford në golin e parë para se të bënte një spastrim të dobët me kokë i cili ra drejtpërdrejt tek Allan Saint-Maximin, i cili bëri që mbrojtësi të paguante për gabimin e tij.

Sidoqoftë, kapiteni i United mund të ketë qenë me fat që ishte akoma në fushë pasi ishte përfshirë në një moment të diskutueshëm brenda pesë minutave të hapjes, transmeton arbresh.info.

Lascelles u rrëzua në zonë pas një goditje nga Maguire i cili largon sytë nga topi dhe godet lojtarin, por asgjë nuk u dha në atë kohë dhe VAR nuk ndërhyri.

Incidenti vjen vetëm një javë pasi anëtari anglez u ankua se VAR nuk po u jepte vendime United pas barazimit të tyre 1-1 me West Brom./arbresh.info/


Share

Komente