Shiu ndërpret ndeshjen Kukës-Skëndërbeu, dy futbollistë dërgohen në spital

0
Shpërndaje lajmin

Temperaturat e ulta me reshje të shumta shiu perzier me dëborë që kanë shoqëruar ndeshjen e sotme Skënderbeu -Kukësi ka sjellë një situatë aspak normale te një pjesë e futbollistëve e të dyja skuadrave.
Me e ndërlikuar është paraqitur situata tek dy futbollistë, njëri i Kukësi e tjetri i Skënderbeut, madje për Randin, futbollistin e korçarëve është dashur ndërhyrja e mjekëve të spitalit rajonal të Korçës të cilët me ambulance e kanë dërguar në repartet e kësaj urgjencë për trajtim më të specializuar.
Bëhet fjalë për Randin, një prej futbollistëve kryesorë të skuadrës korçare.
Nga ana tjetër futbollisti i Kukësit paraqitet më i stabilizuar dhe pa probleme. Pas ndihmës së dhënë nga të dy stafet mjekësore, ai i Kukësit e i Skënderbeut situata e tij është më e stabilizuar.
Në një situatë të tillë të rënduar atmosferike është dashur ndërprerja e lojës qoftë edhe për disa minuta, gjë e cila nuk ka ndodhur.
LEXONI GJITHASHTU: 

Aplikacionet e kriptuara/ Topalli: Miliona transkripte që Franca i ka dërguar SPAK
Mollasi i braktisur/ Banorët e mbetur tregojnë se 80% janë larguar nga fshati

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *