January 28, 2022

Shiu shkatërron gjithçka në Prishtinë (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta kanë prmbytur rrugët e kryeqytetit të Kosovës.

Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë është mbuluar si pasojë e reshjeve të shiut.

KEDS ka njoftuar se aktualisht qyteti i Gjakovës, Malishevës dhe Rahovecit janë në mungesë të furnizimit me rrymë si pasojë e reshjeve.

Reshjet e shiut kanë shkaktuar telashe edhe në Gjilan, ku si pasojë është obliguar edhe evakuimi i shtëpive nga gjilanasit.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published.