Shkëlqen Italia, e nis me fitore bindëse Evropianin

Shpërndaje lajmin

Italia e ka nisur me fitore bindëse Kampionatin Evropian, duke e mundur thellë Turqinë 3:0 në Romë, shkruan albinfo.ch.

Pjesa e parë përkundër shumë rasteve përfundoi pa gola, derisa goli i parë erdhi fal një autogoli nga Demiral në minutën e 53-të.

Italianët nuk u ndalën dhe vazhduan me sulme, duke shënuar edhe dy herë, me anë të Immobile dhe Insigne.

Të shtunën në kuadër të Grupit A do të përballen Uellsi dhe Zvicra nga ora 15:00.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *