January 26, 2022

Shorti i Ligës së Kombeve për Zvicrën, Kosovën dhe Shqipërinë

Shpërndaje lajmin

Në Nyon u hodh shorti i grupeve për Ligën e Kombeve në edicionin e ardhshëm, shkruan albinfo.ch.

Zvicra ndodhet në një grup të vështirë, së bashku me Çekinë, Portugalinë dhe Spanjën, në Ligën A.

Kosova, që gjendet në Ligën C, është pjesë e Grupit 2 bashkë me Qipron/Estoninë, Greqinë, Irlandën e Veriut.

Shqipëria, që gjendet në Ligën B, është pjesë e Grupit 2 bashkë me Izraelin, Rusinë, Islandën.

Ndeshjet do të luhet në qershor dhe shtator të vitit 2022.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published.