Shpërndaje lajmin

Fituesi i degës së PD-së në Kolonjë nga zgjedhjet e Rithemelimit është shpallur Viktor Duro.
Ai ka fituar me 224 vota përballë Esmeraldo Kasollit me 140 vota. Nga numërimi 3 vota kanë rezultuar të pavlefshme.
Ndërkohë kryetari i ri i PD-së Kolonjë, Viktor Duro është mbështetës i Berishës dhe më parë ai është shkarkuar nga Lulzim Basha.
Në vitin 2015, Duro ka kandiduar për kryetar bashkie i Kolonjës.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Shpallen fituesit në zgjedhjet e Rithemelimit për disa degë të PD-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *