September 24, 2021

Shpërthen “vatra” e Covid-it në hotel, anëtari i stafit të Merkel futet në karantinë

Shpërndaje lajmin

Një “vatër” Covid-i ka shpërthyer në hotel Cornish në St. Ives, ku po qëndrojnë dy oficerë të sigurisë së Angela Merkel, për samitin e G7 që po mbahet në Britani.

Një anëtar i stafit të Merkel është futur në karantinë paraprake. Megjithatë, një zëdhënës i Kancelares siguroi në Berlin se incidenti nuk do të ketë ndikim në pjesëmarrjen e Merkel dhe delegacionit të saj në G7 në Gjirin Carbis. /abcnews.al

 

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *