Shpërthimi me raketa ruse në Ukrainë – pesë të vdekur

0
Shpërndaje lajmin

Të paktën pesë persona janë vrarë dhe 37 të tjerë janë plagosur në një sulm me raketa ruse në Chernihiv, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme të Ukrainës, shkruan albinfo.ch.

Sipas njoftimit, në mesin e të plagosurve janë 11 fëmijë teksa një teatër dhe një universitet janë ndër ndërtesat e dëmtuara nga sulmit.

Chernihiv.#RussiaIsATerroristState
: suspilne pic.twitter.com/T73aHV2m79
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) August 19, 2023

Guvernatori i qytetit verior njoftoi se qendra u godit nga një raketë balistike ndërkohë, këshilltari i ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës, Anton Gerashchenko, publikoi pamje të cilat, pretendon se tregojnë momentin e sulmit me raketa në qendër të Chernihiv.

Chernihiv.#RussiaIsATerroristState pic.twitter.com/29ySLTv01q
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) August 19, 2023

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *