Shqetësuese| Prishtina sonte prin me ajrin më të ndotur në botë

Share

Natën e sotme niveli i ajrit në Prishtinë është më i keqi në mbarë botën.

Sipas IQAir, niveli i ajrit në Prishtinë është më i keqi dhe lë pas vetës Sofian e Bullgarisë dhe Kolkatën e Indisë, shkruan Arbresh.info.

Pas këtyre vendeve për nga cilësia e keqe e ajrit rradhiten: Dhaka e Bangladeshit, LAhore e Pakistanit dhe Dehli i Indisë.
152552376 758420901735725 6961048459744791214 o 280x480 1


Share

Komente