Shqipëria nis aeroplanin për të nxjerr shqiptarët nga zona e luftës në Izrael

0
Shpërndaje lajmin

Shqipëria ka nisur aeroplanin që po zhvillon një operacion për marrjen e shqiptarëve nga zona e luftës në Izrael.
Aeroplani tashmë ka arritur në Tel Aviv, ndërsa ka nisur dhe kthimin.
Fluturimi ka nisur në orën 17:00 nga aeroporti i Tel Avivit dhe aeroplani pritet të ulet në aeroportin ”Nënë Tereza” në Tiranë rreth orës 18:36, sipas tvKlan, përcjell albinfo.ch.
Deri më tani nuk dihet sa shqiptarë po kthehen nga Izraeli teksa operacioni ishte mbajtur sekret për shkak të rëndësisë së çështjes.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *