November 29, 2021

Shqiptari thyen arrestin në shtëpi e dorëzohet në polici: Më mirë në burg sesa me gruan!

Shpërndaje lajmin

Një shqiptar në Itali është dorëzuar në polici pasi nuk ka mundur më të durojë gruan e tij.

”Nuk mund ta duroj më, burgu është më i mirë ”.-është shprehur shqiptari para policisë.

Oficeri në detyrë në kazermën Tenenza Carabinieri në Guidonia Montecelio, mbrëmjen e djeshme, kujtoi për një moment, se ishte viktimë e një shakaje, kur një shqiptar 30-vjeçar, i cili ishte në arrest shtëpie për krime të mëparshme, sapo ishte paraqitur në kazermë duke kërkuar që ta çonin në burg.

30-vjeçari u ka shpjeguar ushtarakëve se nuk e përballonte dot më bashkëjetesën e detyruar me gruan e tij dhe për këtë arsye, i acaruar nga situata, preferoi të arratisej duke u paraqitur spontanisht para karabinierëve për të kërkuar vuajtjen e dënimit. pas hekurave.

Policia e arrestoi atë me akuzën e arratisjes dhe autoriteti gjyqësor, i informuar për situatën, urdhëroi transferimin e tij në burg. / /

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *