Shteti fqinj nën panik nga Covid-19/ Mbi 1000 të infektuar dhe 24 viktima

Share

Në Maqedoninë e Veriut janë bërë 2.553 testime që nga dita e djeshme, nga të cilat 1.112 persona janë diagonostifikuar me virusin korona.

Konkretisht në Shkup janë 321 raste, në Kumanovë 69, në Dibër 10, në Shtip 38, në Prilep 77, në Tetovë 79, në Strugë 44, në Veles 44, në Manastir 65, në Ohër 36, në Kavadarc 26, në Gostivar 60, në Gjevgjeli 19, në Strumicë 35, në Kriva Pallankë 7, në Radovish 6, në Krushevë 3, në Koçan 44, në Probishtip 6, në Demir Hisar 5, në Makedonski Brod 1, në Pehçevë 1, në Berovë 23, në Vallandovë 12, në Vinic 11, në Dellçevë 13, në Kratovë 2, në Sveti Nikollë 5, në Kërçovë 12, në Resnjë 16 në dhe Negotinë 22.

Instituti i Shëndetit Publik i shtetit fqinj ka regjistruar 709 pacientë të shëruar nga Covid-19 në 24 orët e fundit, ndërkohë betejën me virusin e kanë humbur 24 pacientë./ CNA.al


Share

Komente