October 23, 2021

Shtrimet në spitale dhe rastet aktive, si paraqitet situata e COVID-19 në vend

Shpërndaje lajmin

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 7 raste të reja me Covid-19, 7 të shëruar dhe asnjë vdekje.

Aktualisht janë 56 pacientë aktivë me COVID-19, ndërsa katër qarqe në vend aktualisht nuk kanë raste aktive.

Në Spitalin Infektiv vetëm një pacient po merr trajtim spitalor të specializuar./albeu.com


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *