“Si do ta përtypin mu*in moral ata që deshën ta shkatërrojnë Elsa Lilën”, deklarata e fortë e gazetarit

Shpërndaje lajmin

Gazetari, Milaim Zeka ka reaguar pas lirimit të këngëtares së njohur, Elsa Lila, e cila rezultoi e pafajshme, pasi u akuzua e përfshirë në një grup kriminal që merrej me trafikun e drogës.
Përmes një postimi në “Facebook”, ai u shpreh si do ta përtypin të gjithë ata që e përdhosën imazhin e saj këtë lajm.
Sipas Zekës, çdo akuzë ka rënë në zorrën e trashë të shqiptarëve që e gjykuan.
“Si do ta mertypin mutin moral, ata dhe ato qe deshen ta perdhosin, ta fundosin, e ta shkaterrojne artisten e madhe, e njeriun e mire: Elsa Lilen?!
Ajo eshte liruar nga arresti, dhe çdo dyshim dhe akuze ka rene ne zorren e trashe te nje pjese te pismiletit shqipetar, qe behen hetues, prokuror e gjykates.
Elsa, te gjithe njerezit e mire kemi besuar ne pafajesin tende”, ka shkruar gazetari.

Kujtojmë që Zeka ishte ndër të paktët personazhe publik që e  mbështetën këngëtaren u ra në duart e forcave blu.
LEXO EDHE: “1000 herë me e burgos, Elsa Lila mbetet artiste brilante”, deklarata e fortë e Milaim Zekës
Në atë kohë, ai u shpreh se kafshëria mediatike shqiptare mund të denojë dhe persekutojë, me keq se sa prokuroret taleban./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *