Siti nuk njeh rivalë në Premier Ligë, skuadra e Guardiolës kursehet ndaj Arsenalit dhe merr seriozisht garën për titull

Share

Përfundon supersfida e javës së 25 në Premier Ligë. Arsenali është mundur në shifrat miniamle nga Mançester Siti, duke bërë që ekipi i Guardiolës të vazhdojë ecurinë e pandalshme të rezultateve pozitive.

Goli që vendosi fatin e këtij takimi në këtë 45 minutësh u realizua nga Rahem Stërling në minutën e 2, i cili mori një passim magjik nga Riad Mahrez.

Me këtë fitore, Mançester Siti mban i vetëm vendin e parë me 59 pikë, ndërsa Arsenali renditet në vendin e 10 me 34 pikë.


Share

Komente