Situata në spitalet e COVID, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin fantastik

Share

Ministria e Shëndetësisë njofton së në 24 orët e fundit janë shëruar 930 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 61,605 që nga fillimi i epidemisë.
Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në spitalet rajonale po trajtohen 618 pacientë, 41 në terapi intensive nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar.


Share

Komente