SKEMA/ Si u ekzekutua në mes të fushatës ish-kryeministri japonez? (FOTO LAJM)

Shpërndaje lajmin

Imazhi i mësipërm tregon ish kryeministrin japonez Abe duke u ngritur për të bërë fjalimin e tij ndërsa ndihmësit duartrokasin.Por në dukje ata nuk janë në dijeni të një figure tjetër në sfond, një djalosh të veshur rastësisht me një çantë të zezë kryq.
Në orën 11:30 me orën lokale pamjet e ngjarjes tregojnë burrin duke ecur përpara, disa minuta pasi ish-kryeministri fillon fjalimin e tij. ‘Kërcasin’ të shtënat e shtogun-it dhe Abe bie në tokë, duke u gjakosur.
Ndërsa spektatorët e tmerruar zbresin, zyrtarët e sigurisë godasin të dyshuarin 41-vjeçar, i cili nuk bën asnjë përpjekje për të vrapuar. E luftojnë në tokë dhe e marrin në paraburgim.

 

Skema e ekzekutimit, burimi BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.