September 24, 2021

Skena boksi në Parlamentin e Bolivisë, dy deputetet kapen për flokësh (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Parlamenti i Bolivisë u përfshi nga kaosi, kur mazhoranca dhe opozita u përleshën me grushta gjatë debatit mbi arrestimin e një ish-Presidenti.

Opozitari Henry Montero dhe një anëtar i partisë në pushtet, Antonio Colque, ishin protagonistët kryesorë të skenave të shëmtuara, që kanë bërë xhiron e botës.

Dy politikanët shkëmbyen grushte, madje u shtrinë edhe në tokë si të ishin mundës.

Pasi u ndanë nga kolegët, një sherr nisi mes dy deputeteve, të cilat u kapën nga flokët.
Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *