Skuadra turke i vendos epitetin e Mesit talentit shqiptar, ekipi që militon në Ligën e Dytë shfrenon fantazinë

Share

Ankara Keçiorenguçu, skuadër e cila militon në Ligën e Dytë, në kampionatin turk ka shfrenuar fantazinë, teksa i ka vendosur epitetin “GOAT”,  futbollistit shqiptar, Arb Manaj, i cili realizoi një dopietë si dhe dha 2 asiste në kampionat.

Me epitetin “GOAT” identifikohen yje si Lionel Mesi, Kristiano Ronaldo etj. Ky epitet ka kuptimin e “më i miri i të gjitha kohërave” në futboll.

3 6


Share

Komente