January 16, 2022

Solskjaer ende nën presion para ndeshjes ndaj Liverpool-it

Shpërndaje lajmin

Pavarësisht se arritën të fitonin të mërkurën ndaj Atalantës me përmbysje 3-2, përsëri ekipi I Manchester United nuk duket bindës. Për këtë gjë , ish-mesfushori i “Djajëve të Kuq”, Paul Scholes nuk i kurseu kritikat ndaj klubit.

“E kuptoj gëzimin dhe festën e fitores ndaj Atalantës, ishte një përmbysje me shumë emocione. Ata luajtën kundër Atalantës që kishte 5 mungesa kryesore dhe një mbrojtës që u largua gjatë lojës, pra nuk ishte Atalanta e kompletuar të cilën ne e dimë shumë mirë se çfarë ekipi i rrezkishëm që është. Gjithësesi, Manchester United do të ndeshet të dielën ndaj Liverpool-it. A e kanë luksin të veprojnë ndaj Liverpool-it njësoj si me Atalantën? Të humbasin pjesën e parë e në të dytën ta përmbysin? Dyshoj shumë që jo! Më vjen keq ta them por nuk janë një ekip stabël, janë të lëkundur dhe pa dëshirë loje.”

Këto kanë qënë kritikat e Scholes i cili u shprehu shumë i ashpër ndaj ekipit të teknikut Solskjaer./


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *