Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Zehra mëson tradhtinë e Maxhides me Ezhderin

Share

Zehra i betohet Sadriut se do të hakmerret ndaj Maxhides dhe Ezhderit. Maxhide përpiqet ta bëjë Zehrën të heshtë. Zehra i tregon Meralit. Kjo e fundit ofendon Maxhiden. Harika godet me shuplakë Meralin dhe të dyja kapen prej flokësh.

Maxhide dhe Ezhder e mohojnë puthjen mes tyre. Meral shuan sherrin duke përzënë Zehrën. Gynej dhe Kader debatojnë me njëri-tjetrin për shkak të Songylit.

Ezhder dhe Maxhide bëjnë plan të heqin qafe Meralin për t’i marrë pasurinë Sadriut. Mes Songylit dhe Gynejit vazhdojnë sherret. Zehra vjedh sende në shtëpinë e Sadriut. Ajo mëson për lidhjen e Maxhides me Ezhderin./ CNA.al


Share

Komente