September 16, 2021

Sot votuan shkarkimin e Metës, Rama: Veprimet e mira na nderojnë

Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një shprehje të shkrimtarit gjerman, Jean Paul.

“Veprimet e mira na nderojnë, ne jemi bijtë e veprimeve tona”, shkruan Rama, postim i cili vjen pas shkarkimit të presidentit Ilir Meta sot nga Kuvendi.

Kujtomë se shkarkimi i Metës u votua sot me 104 vota pro, dhe tani është radha e Gjykatës Kushtetuese të vendosë nëse deklaratat e presidentit gjatë fushatës elektorale kanë shkelur rëndë Kushtetutën apo jo./albeu.com


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *