Sporti në zi/ ndahet nga jeta ish-futbollisti(EMRI+FOTO)

Share

Një lajm i trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën e sportit. Ish-futbollisti i Interit, Bolonjës, Napolit dhe Pistoiese vdìq këtë mëngjes në një spital në Milano në moshën 71-vjeçare.

Kujtojmë që në muajin nëntor ai i shtuar në spital pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Mirëpo gjatë qëndrimit në spital mjekët konstatuan një përkeqësim të patologjive të mëparshme dhe ai u vendos përpara një sfide mjaft të vështirë. Duhet të pranonte ose t’i prisnin këmbët dhe të jetonte, ose të vdiste.

640 0 603102fbc2c7d
“Kur mjekët më thanë:’Z. Bellugi ke një orë kohë për të vendosur’- këmbët e mia ishin të zeza deri në ijë, ‘Dëshiron të jetosh apo të vdèsësh? Sepse nëse dëshiron të jetosh duhet të presim këmbët’- Unë menjëherë thashë se doja të jetoja, nuk doja të vdìsja.”, rrëfente ai pas operacionit të vështirë.


Share

Komente