Stoltenberg: Më shumë armë të rënda do të dërgohen në Ukrainë së shpejti

Shpërndaje lajmin

Ukraina mund të presë më shumë dërgesa të armëve të rënda nga vendet perëndimore së shpejti, tha Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një intervistë për mediat gjermane.
“Premtimet e fundit për pajisje të rënda luftarake janë të rëndësishme – dhe unë pres më shumë në të ardhmen e afërt”, tha Stoltenberg.
Këtë javë do të mbahet një takim i Grupit të Kontaktit të Mbrojtjes së Ukrainës, i cili koordinon furnizimet me armë në Kiev, në bazën ajrore Ramstein në Gjermani. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *