Strategjia e radhës nga LSI-ja! Monës nuk i del ‘inati’ me Erion Veliajn, padit në gjykatë KQZ-në për anulimin e gjobës (KËRKESA)

Share

Vendimi i Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve për të hequr gjobat ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj ka revoltuar Partinë Lëvizja Socialiste për Integrim. LSI ka ankimuar në Gjykatën e Apelit vendimin e KAS, duke kërkuar që gjoba ndaj Veliajt të mbetet në fuqi. Nuk dihet nëse gjykata do ta heqë apo do vijojë gjobën por megjithatë pritet se çfarë vendimi do të marrë pas ankimimit nga LSI.

jknnKërkesa

 


Share

Komente