Stuhi dëbore në Rusi, deklarohet gjendje emergjente

Share

Një stuhi dëbore ka goditur pjesë të lindjes së largët të Rusisë, duke shkaktuar ndërprerje të rrymës, kaosi në transport dhe mbyllje të shkollave.

Stuhia goditi rajonin Primorsky të enjten. Në qytetin portual të Vladistok erërat hodhën poshtë pemët e ngrira dhe linjat e energjisë elektrike, transmeton portali arbresh.info

115585686 064407393 1

Për këtë rast është shpallur gjendje emergjente në rajon.

Shërbimet e shpëtimit dhe ushtria po përpiqen të merren me pasojat. Të paktën 150,000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike./arbresh.info/

115585690 064406077 1115585688 064406074 1115588616 gettyimages 1229690095 594x594 1115588618 gettyimages 1229689744 594x594 1115588620 gettyimages 1229678222 594x594 1

The post Stuhi dëbore në Rusi, deklarohet gjendje emergjente appeared first on Arbresh.info.


Share

Komente