Stuhitë tashmë po lëvizin në të gjithë Zvicrën

0
Shpërndaje lajmin

Një stuhi tani po godet Zvicrën, teksa është raportuar për një të tillë breshëri që ka goditur sot Zuckerriet SG, që në orën 16:30, shkruan Blick, përcjell albinfo.ch.
Pjesa tjetër e vendit tani po përballet edhe më shumë me këtë.
“Disa linja stuhish po lëvizin nga juglindja në jugperëndim – shiu do të godasë të gjitha rajonet deri të mërkurën,” thotë meteorologu Roger Perret nga Meteo News.
Në Zvicër, ditët e fundit kanë qenë të nxehta dhe me diell ndërsa sipas Meteo News, temperatura e sotme të nxehta, janë parë, ndoshta për herë të fundit këtë vit, pasi gradualisht do të bëhet më freskët.
Ditën e martë ajri i ngrohtë por edhe më i lagësht do të drejtohet sërish drejt rajonit alpin teksa nesër priten reshje të mëdha shiu dhe ftohje falë frontit të ftohtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *